THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Mural Keitha Haringa ocalony

ART

Keith Haring – jeden z prekursorów street artu – stworzył liczne murale, z charakterystycznymi ludzkimi postaciami przywodzącymi na myśl wpływy prymitywizmu, ale także cechujące się niepowtarzalnym stylem. Mural stworzony w Nowym Jorku w 1984 roku, już rok później został częściowo zamalowany przez twórców graffiti. Haring nie miał nic przeciwko temu. W dzienniku w 1989 roku zanotował, że podniszczenie stanu jego pracy „sprawia, że ​​wygląda teraz jeszcze

lepiej”. Artysta zmarł rok później, a zainteresowanie jego sztuką gwałtownie wzrosło, do tego stopnia, że fragmenty murali po prostu odłupywano i kradziono. Teraz ocalały fragment dzieła artysty oglądać można do końca kwietnia w jednej z galerii w Chinatown, i jak mówią organizatorzy, jest to spełnienie woli artysty, który pragnął udostępniać wszystkim swoją sztukę, i który kiedyś powiedział, iż „gdybym robił obrazy tylko dla galerii, prawdopodobnie byłbym sfrustrowany".

Archiwum art
Tobias Rehberger

Tobias Rehberger

Trendy
SIERPIEŃ 2019 Uff jak gorąco! Letnie zaczytanie... Szymon Brodziak, Andy Warhol, korespondencje ze świata, Camilla Arkans i więcej!