THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Harry Potter na Broadway’u

NEWS

Niedawno pisaliśmy o rekordowej sprzedaży książek o Harrym Potterze na świecie – liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła już pół miliarda! Teraz okazuje się, że szykuje się kolejne rekordowe przedsięwzięcie – koszty inscenizacji mającego mieć premierę w przyszłym tygodniu na Broadway’u musicalu „Harry Potter i przeklęte dziecko” wyniosły zawrotną sumę 68 milionów dolarów. Dość powiedzieć, że nigdy wcześniej żaden musical ani przedstawienie tyle nie kosztowały – średni koszt produkcji wydarzenia na Broadway’u waha

się od 2 do 5 milionów dolarów. „To mnóstwo pieniędzy, nie ma co do tego żadnych wątpliwości, ale to Harry Potter, jedna z najpopularniejszych marek w historii” – powiedział Tom Viertel, dyrektor wykonawczy, dodając, że taki nakład finansowy pokłada nadzieję w rekordowej frekwencji. Ponad pięciogodzinny spektakl jest kontynuacją serii powieści J.K. Rowling o przygodach chłopca czarodzieja. „Przeklęte dziecko” rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach opisanych w ostatnim tomie, gdy Harry i jego przyjaciele zostali rodzicami.

Trendy
WRZESIEŃ 2018 TRENDY ART OF LIVING Jesienne zaczytanie Katarzyna Bonda, zero waste, felietony, korespondencje i mnóstwo kultury!