THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

DESIGN

http://www.magazyntrendy.pl/images/20180507095707.jpg
http://www.magazyntrendy.pl/images/20190107132009.jpg

Hotel z lodu w Szwecji

2019-01-07 | design
http://www.magazyntrendy.pl/images/20181120110015.jpg

Do czepiania

2018-11-20 | design

Rośliny a ludzie

DESIGN

Do 28 sierpnia w Palazzo Strozzi we Florencji oglądać można Florence Experiment – eksperyment ukazujący wzajemne relacje między roślinami i ludźmi, zainicjowany przez artystę Carstena Höllera i naukowca Stefano Mancuso. Ma on na celu uświadomienie, jak rozbudowane relacje tworzą rośliny, a także w jaki sposób postrzega je ludzkość. Pierwsza część eksperymentu polega na cotygodniowym losowym wyborze zwiedzających, którzy na uprzednio przygotowanych zjeżdżalniach mkną w dół z rośliną fasoli. Następnie rośliny przekazywane są zespołowi naukowców, którzy analizują parametry fotosyntezy i molekuł emitowanych w reakcji na doświadczenie

ślizgania się. Wyniki są porównywane z wynikami roślin, które zostały poddane doświadczeniu i tych, które w nim nie uczestniczyły. Na drugą część eksperymentu, badającą relacje zachodzące pomiędzy stanem uczuciowym i emocjonalnym człowieka, a stanem rośliny, składają się dwie sale kinowe, w których pokazywane są fragmenty horrorów i komedii. Strach lub radość odwiedzających wyzwala niewidoczne dla ludzkiego oka związki chemiczne, które mogą, ale nie muszą, wpływać na wzrost wisterii, rosnącej na strukturze w kształcie litery Y. „Zapach strachu” uwalnia się na trzonku Y, „zapach radości” po drugiej.

Trendy
KWIECIEŃ 2019 Wiosenność w pełnej krasie, dobry magazyn zda się (na tę porę). Kowalska, Plebanek, Rydet, Anderson, Japonia i więcej!