THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Rośliny a ludzie

DESIGN

Do 28 sierpnia w Palazzo Strozzi we Florencji oglądać można Florence Experiment – eksperyment ukazujący wzajemne relacje między roślinami i ludźmi, zainicjowany przez artystę Carstena Höllera i naukowca Stefano Mancuso. Ma on na celu uświadomienie, jak rozbudowane relacje tworzą rośliny, a także w jaki sposób postrzega je ludzkość. Pierwsza część eksperymentu polega na cotygodniowym losowym wyborze zwiedzających, którzy na uprzednio przygotowanych zjeżdżalniach mkną w dół z rośliną fasoli. Następnie rośliny przekazywane są zespołowi naukowców, którzy analizują parametry fotosyntezy i molekuł emitowanych w reakcji na doświadczenie

ślizgania się. Wyniki są porównywane z wynikami roślin, które zostały poddane doświadczeniu i tych, które w nim nie uczestniczyły. Na drugą część eksperymentu, badającą relacje zachodzące pomiędzy stanem uczuciowym i emocjonalnym człowieka, a stanem rośliny, składają się dwie sale kinowe, w których pokazywane są fragmenty horrorów i komedii. Strach lub radość odwiedzających wyzwala niewidoczne dla ludzkiego oka związki chemiczne, które mogą, ale nie muszą, wpływać na wzrost wisterii, rosnącej na strukturze w kształcie litery Y. „Zapach strachu” uwalnia się na trzonku Y, „zapach radości” po drugiej.

Trendy
SIERPIEŃ 2019 Uff jak gorąco! Letnie zaczytanie... Szymon Brodziak, Andy Warhol, korespondencje ze świata, Camilla Arkans i więcej!