THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Alternatywne mistrzostwa świata w piłce nożnej

NEWS

Podczas gdy cały świat żył niedawno emocjami podczas kontrowersyjnego mundialu w Rosji, w tym samym czasie w maleńkiej Abchazji trwał mundial państw wykluczonych – krajów nieuznawanych przez inne, bądź takich, które ogłosiły niepodległość, ale jest ona nie respektowana przez międzynarodowe społeczności. I tak do rywalizacji stanęły m.in. Tybet, Pendżab, Kurdystan, Tuwalu czy Ilam. Wszystkie te kraje oprócz separatystycznych dążeń łączy także fakt, że nie zostały przyjęte

do grona Fifa i zabroniono im uczestniczyć w organizowanych przez nią rozgrywkach. W finale zmierzyły się drużyny Północnego Cypru i Karpatayli, a mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Karpatayli. Pierwsze takie rozgrywki odbyły się zaledwie cztery lata temu w szwedzkim Oestersund, a jej gospodarzami byli wtedy Lapończycy. Jak podkreśla prezydent ConIFA, Per-Anders Blind w rozgrywkach chodzi o czystą przyjemność gry w piłkę, a konfederacja nie miesza się do polityki.

Trendy
WRZESIEŃ 2018 TRENDY ART OF LIVING Jesienne zaczytanie Katarzyna Bonda, zero waste, felietony, korespondencje i mnóstwo kultury!