THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Marina Abramović w obronie uchodźców

NEWS

To było do przewidzenia. Znana z bezkompromisowości i społecznego zaangażowania Marina Abramović i tym razem postanowiła zachęcić do publicznej debaty na temat ważkiego społecznego problemu. Idealnie wykorzystała przy tym moment – w październiku w Trieście odbędą się regaty, na które to wydarzenie artystka ukuła hasło: „We’re all in the same boat”. Wydarzenie zbiega się z gorącą debatą w Italii, gdzie niedawno powstały rząd zdecydował się na radykalne i drastyczne środki w postaci zamknięcia portów

dla okrętów z uchodźcami. Plakat Abramović wywołał wściekłość wśród populistycznego i skrajnie prawicowego Ruchu Pięciu Gwiazd, z którego ramienia burmistrz Triestu Paolo Polidori zagroził wycofaniem dotacji miasta dla imprezy, jeśli plakat „w stylu komunistycznej broszury za czasów Mao” będzie rozpowszechniany. Rzecznik imprezy zapowiedział jednak, że nic podobnego się nie wydarzy, grafika nie zostanie wycofana ani ocenzurowana, a docelowo zostanie wykorzystana w promocji regat krajowych i międzynarodowych.

Trendy
KWIECIEŃ 2019 Wiosenność w pełnej krasie, dobry magazyn zda się (na tę porę). Kowalska, Plebanek, Rydet, Anderson, Japonia i więcej!