THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Odkryto plemię w Brazylii, które nie miało kontaktu z cywilizacją

NEWS

W czasach, gdy wydaje się, że świat nie ma przed nami tajemnic, okazuje się, być może na szczęście, że to tylko mrzonka. Istnieją nieodkryte ziemie, nieprzebrane wody i… nieznane dotąd plemiona. Na jedno z nich właśnie ostatnio natrafił dron przeczesujący niebo w okolicach doliny rzeki Javari na granicy Peru i Brazylii. Jak utrzymują naukowcy z Funai, (Fundaçao Nacional do Índio – Narodowej Fundacji ds. Indian), ludzie ci nie mieli

wcześniej żadnego kontaktu z tak zwaną cywilizacją, być może nie wiedzą nawet, że zostali sfilmowani. Na tym terenie, jak podejrzewają naukowcy, żyją jeszcze inne plemiona, także odcięte od świata. Funai to obecnie jedyna organizacja na świecie zajmująca się ochroną rdzennej ludności. Dwa lata temu ustępująca prezydent Dilma Rosseuff podpisała dekrety, który ustanowiły w tym miejscu utworzenie rezerwatu dla ludności autochtonicznej.

Trendy
SIERPIEŃ 2019 Uff jak gorąco! Letnie zaczytanie... Szymon Brodziak, Andy Warhol, korespondencje ze świata, Camilla Arkans i więcej!