THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Tulipany Jeffa Koonsa wreszcie znajdą swoje miejsce

ART

Władze Paryża postanowiły ostatecznie rozwiązać kwestię kukułczego jaja podrzuconego im, oczywiście w dobrych intencjach, przez amerykańskiego artystę Jeffa Koonsa. Chodzi o ogromnych rozmiarów bukiet tulipanów – instalację, którą Koons podarował Paryżowi po zamachach terrorystycznych, które miały miejsce w 2015 i 2016 roku. Kompozycja usytuowana zostanie pomiędzy Palais Petite a Place de la Concorde. Bukiet kwiatów, kompozycja kiczowata, a przy tym po prostu nie licująca z powagą wydarzeń, wzbudza od zawsze wściekłość paryżan,

którzy w geście amerykańskiego artysty nie upatrują dobrej woli czy życzliwości, a przejaw typowej dla niego pychy. Dodatkowo, a może przede wszystkim, oliwy do ognia dodaje fakt, że za wykonanie tej instalacji musieliby zapłacić z własnych podatków, gdyż artysta podarował miastu jedynie projekt instalacji, której wykonanie wyceniono na 4 miliony euro. Okazuje się jednak, że Koons uniósł się honorem i dzieło, którego odsłonięcie zaplanowano na pierwsze półrocze przyszłego roku, zostanie sfinansowane przez prywatnych sponsorów.

Archiwum art
Tobias Rehberger

Tobias Rehberger

Trendy
SIERPIEŃ 2019 Uff jak gorąco! Letnie zaczytanie... Szymon Brodziak, Andy Warhol, korespondencje ze świata, Camilla Arkans i więcej!