THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Claudia Schiffer oczami Lagerfelda

WYWIAD

 

Top modelka Claudia Schiffer wystąpiła w sesji zdjęciowej promującej najbardziej ekskluzywny szampan świata – Dom Pérignon. W poprzednich latach w tym niezwykłym przedsięwzięciu wzięły udział Helena Christensten oraz Eva Herzigova. – Znam Karla od dawna, gdy poprosił mnie, bym była częścią tej fantastycznej kampanii, poczułam się zaszczycona – wyznaje Claudia. Czarno-biała stylistyka fotografii przedstawia różne wcielenia kobiet przechodzących metamorfozę na przestrzeni wieków, ale z zachowaniem osobowości modelki. Obrazy intrygującej salonowej pokojówki, seksownej sekretarki, niebezpiecznej femme fatale i Marii Antoniny stanowią istne dzieło sztuki, doskonale oddające charakter Dom Pérignon jako współczesnego symbolu luksusu. Dom Pérignon Oenothèque 1993 jest kolejnym krokiem na drodze do perfekcji. To niepowtarzalny, zadziwiający szampan, którego charakter definiuje czas i wyjątkowość ówczesnych zbiorów. Lagerfeld wykreował modę na supersławne modelki. To on uchodzi za „twórcę” nowego w tamtych czasach zjawiska w popkulturze, jakim stała się sława supermodelek. Choć projektant robi zdjęcia od bardzo dawna, dopiero kilka lat temu zaczął je pokazywać szerokiej publiczności. Jego pasja fotograficzna przebiega dwutorowo.

Z jednej strony wykonuje zdjęcia komercyjne, reklamowe. Współpracował z różnymi domami mody, robiąc dla nich sesje, oraz z producentami perfum i luksusowych alkoholi – tworząc ich kampanie reklamowe. Z drugiej strony jednak niemiecki projektant tworzy też cykle zdjęć o ambicjach artystycznych. Trzeba przyznać, że od razu widać, iż fotografowanie sprawia mu wielką przyjemność.

Claudia Schiffer specjalnie dla magazynu TRENDY udzieliła krótkiego wywiadu z okazji sesji.

Trendy: Claudio, Twoja ostatnia sesja z Lagerfeldem nierozerwalnie związana jest z szampanem. Co najbardziej w nim cenisz?

Claudia Schiffer: Szampan jest luksusem, który najczęściej związany jest ze świętowaniem i ze wspaniałym czasem. Pijąc szampana, zazwyczaj celebruję wyjątkowy moment, ten, którym powinniśmy się wspólnie delektować. Chwile, w których towarzyszył mi Dom Pérignon, zawsze budzą we mnie wspaniałe wspomnienia.
Czy to właśnie szampan towarzyszy Ci w szczególnych momentach Twojego życia? 
Gdy 5 lat temu brałam ślub, Dom Pérignon był jedynym szampanem serwowanym podczas przyjęcia weselnego

Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!