THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Czytania jakich książek chcieli zakazać Amerykanie?

OPINIE

Już od 30 lat American Library Association (Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich) publikuje listę tytułów, których zakazu wydawania domagają się obywatele USA. Mogą oni swoje zgłoszenia przesyłać do Biura ds. Wolności Intelektualnej, które następnie na tej podstawie układa coroczne zestawienie. Jak się okazuje, większość tych tytułów to książki poświęcone seksualności, władzy, ale przede wszystkim tematyce i społeczności LBGTQ. Zestawienie otwiera „George” Alexa/Alexy Gino, która opowiada o transpłciowej dziewczynie – to książka, która pojawia się w tym zestawieniu co roku, od momentu

jej opublikowania w 2015 roku.

Oto pełne zestawienie „ksiąg zakazanych” AD 2019 w USA:

Alex/Alexa Gino „George”, Susan Kuklin „Beyond Magenta: Transpłciowe nastolatki mówią”, Jill Twiss „Dzień z życia Marlona Bundo”, Cory Silverberg „Seks to śmieszne słowo”, Daniel Haack „Książę i rycerz”, Jessica Herthel „Mam na imię Jazz”, Margaret Atwood „Opowieść podręcznej”, Raina Telgemeier „Drama”, J.K. Rowling – seria o Harrym Potterze, Peter Parnell „Z Tango jest nas troje”.

Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!