THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Między nami Beatlesami: Paul o Johnie

KORESPONDENCJA

Z okazji przypadającej niebawem 80. rocznicy urodzin Johna Lennona BBC Radio 2 wyemituje 3 i 4 października wywiad jaki przeprowadził z Paulem McCartney’em syn Johna, Sean. McCartney mówi w nim, że czuje się „szczęśliwy”, że los postawił na jego drodze życia właśnie Lennona, dodając przy tym: „Na początku tworzyliśmy niezbyt udane piosenki. No wiesz, tacy bardzo młodzi tekściarze, którzy nie wiedzą, jak to robić” – opowiada Seanowi Paul. „Proces wyglądał tak, że brałem gitarę i grałem krótki fragment utworu. W końcu zaczęliśmy pisać nieco lepsze numery, a potem tak bardzo nam się to spodobało, że wszystko nabrało rozpędu”. Dodał przy tym, że John był sprytnym i dowcipnym geniuszem, który ukrywał swoją niepewność pod maską

humoru.

Audycja w BBC Radio 2 jest także zapisem pierwszej wspólnej publicznej rozmowy dwóch synów Lennona – Juliana i wspomnianego już Seana.

Dokument zawiera również wywiad z Eltonem Johnem. „Kiedy poznałem twojego tatę, czułem, że znam go przez całe życie” – mówi Elton John Seanowi. Dodał przy tym, że w latach 60. przejechał przez cały Londyn, aby kupić wydanie Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, a historia zatoczyła koło – Elton pojawił się na scenie Madison Square Garden w Nowym Jorku wraz z Johnem na ostatnim koncercie byłego Beatlesa. W audycji usłyszeć będzie można także nigdy nie prezentowany utwór Just fun, który został napisany przez Lennona i McCartney’a gdy zaczynali karierę w Liverpoolu.

Trendy
WRZESIEŃ 2020 TRENDY ART OF LIVING - wydanie 85! Mimozami jesień się zaczyna… Biznesy aktorów, Yayoi Kusama, Tiziana Luxardo... Już w kioskach!