THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Snowden odda zyski z książki?

NEWS

Edward Snowden, ukrywający się obecnie w Rosji, dla jednych bohater (dla tzw. „zwykłych obywateli”), dla innych zdrajca (dla rządu USA), jest postacią z pewnością niejednoznaczną. Pracując w latach 2005-2012 dla CIA i National Security Agency wykradł materiały niezbicie dowodzące skali inwigilacji obywateli przez rząd USA. Został oskarżony o szpiegostwo i działanie na szkodę kraju, zbiegł zatem i ukrył się, podobnie jak niegdyś Julian Assange, za granicą. O tym co przeżył i co widział napisał

książkę (polskie wydanie Pamięć nieulotna), która przyniosła mu pięć milionów dolarów zysku, wliczając w to tantiema z wykładów na jej temat. Książka trafiła do księgarń bez akceptacji Departamentu Sprawiedliwości, a zatem, w myśl obowiązującego w USA prawa, Snowden po raz kolejny je złamał, dzieląc się ze światem tajemnicami z życia zawodowego. Dlatego Departament żąda od Snowdena zwrotu całości zysków. Ten już zapowiedział odwołanie się od ewentualnej pozytywnej dla rządu USA decyzji sądu.

Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!