THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

NEWS

http://www.magazyntrendy.pl/images/20201109130337.jpg

Włosi apelują o otwarcie placówek kultury

NEWS

Artyści i instytucje kulturalne wyjątkowo dotknięte i dotknięci przez pandemię, są w bardzo trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Stąd apele, nie tylko w Polsce, o poluzowanie restrykcji i umożliwienie w miarę normalnego funkcjonowania. Podobny przekaz wystosowali do swojego rządu Włosi – gospodarka kraju w znacznej mierze opiera się nie tylko na kulturze, ale i turystyce – ten rok będzie dla Italii pod tym względem po prostu fatalny. Komunikat wystosowano z Parmy – tegorocznej

Europejskiej Stolicy Kultury. „Dzisiaj kultura jest w lockdownie. Po raz drugi w ciągu kilku miesięcy stajemy wobec wymogu zawieszenia aktywności. Uważamy, że to krok zbyt surowy, zwłaszcza w takim kraju, jak Italia” – piszą władze Parmy, a wspiera je mnóstwo włoskich artystów i instytucji kultury. „Nie rozwiązuje się problemu zamykając wszystko i wystawiając na ryzyko miejsca pracy tak wielu osób i życie ich rodzin” – można przeczytać w oświadczeniu.

Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!