THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Francuskie księgarnie chcą wyłączenia z lockdownu

OPINIE

„Livre es vivre” („książka jest życiem”) – to hasło francuskich księgarń niezależnych, które zwróciły się z prośbą do rządu o niezamykanie ich w czasie obecnie trwającego we Francji lockdownu. Właściciele ponad 3000 księgarni niezależnych w kraju zwracają uwagę, że ludzie nadzwyczaj chętnie czytają w tym trudnym czasie książki. „Zostaw nasze księgarnie otwarte, aby społeczne uwięzienie nie stało się jednocześnie izolacją kulturową” – piszą. „Nasi

czytelnicy, którzy kochają niezależne księgarnie, nie zrozumieliby tego i uznaliby to za niesprawiedliwość. Książki zaspokajają naszą potrzebę zrozumienia, refleksji, ucieczki, rozrywki, ale także dzielenia się i komunikowania” – napisano w oświadczeniu. Ostatnio jedna z najsłynniejszych księgarń w Paryżu, Shakespeare and Company, poinformowała, że ​​odnotowała 80% spadek sprzedaży od marca i zaapelowała do klientów o pomoc w obliczu „trudnych czasów”.

Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!