THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

FASHION

http://www.magazyntrendy.pl/images/Lagerfeld Karl  and Coco Chanel.jpg
http://www.magazyntrendy.pl/images/20190812155726.jpg

Pirelli poszukuje Julii

2019-08-12 | fashion
http://www.magazyntrendy.pl/images/20190507112853.jpg

Keanu Reeves ambasadorem YSL

2019-05-07 | fashion

Hołd dla Coco

FASHION

Kolekcję srebrnych i złotych monet zdobi sportretowana z profilu Coco Chanel w ulubionym kapeluszu ozdobionym kokardą i ze sznurem pereł na szyi. Rewers pomyślany został jako stylowe przywołanie tego, z czym marka zawsze będzie się kojarzyć. Są więc pikowania i legendarna piątka, która jest jednocześnie symbolicznym nominałem. Kolejnym jubileuszowym ukłonem w stronę słynnej projektantki jest premiera filmu o młodych latach Chanel, jej drodze do sławy i kariery oraz o rewolucji, jaka rozpoczęła się w branży odzieżowej, kiedy w 1910 roku otworzyła swój pierwszy sklep. Polscy widzowie zobaczą film na początku 2009 roku. W roli głównej wystąpiła gwiazda filmu „Amelia” Audrey Tautou , która została niedawno nową twarzą perfum Chanel No.5. W filmie zagra też amerykański aktor Alessandro Nivola, który wcieli się w rolę Arthura Capela, wielkiej miłości Coco Chanel. Film „Coco Avent Chanel” powstał na podstawie biografii słynnej projektantki „L’irregulière” autorstwa Edmonde Charles-Roux. Książka skupia się na wczesnych latach Chanel. Scenariusz napisała, razem z Camille Fontaine, Anne Fontaine, która film wyreżyserowała. Karl Lagerfeld, który od 1983 roku kieruje domem mody Chanel, nadzorował prace nad zrekonstruowaniem
niektórych projektów słynnej Coco i nad przygotowaniem kostiumów do filmu. „Chcę opowiedzieć o wewnętrznej drodze, jaką przeszła ta młoda kobieta. Była biedna, niewykształcona, ale dzięki niezwykłej osobowości stała się ikoną swoich czasów” – powiedziała Fontaine magazynowi filmowemu „Le Film Francais”. Film pokazuje szalone lata paryskiego międzywojnia, świat wielkich kreatorów mody, zawrotnie drogich sukien, pięknych modelek i ekskluzywnych pokazów. To kapitalny portret pierwszej bizneswoman, wizjonerki, rewolucjonistki, ambitnej i utalentowanej kobiety, nauczonej przez życie, że można polegać tylko na sobie. Jako młoda dziewczyna uciekła z sierocińca w wielki świat, gdzie adorowali ją najprzystojniejsi mężczyźni epoki. Jej stroje były wygodne, a zarazem eleganckie i proste. To ona zrezygnowała z projektowania krępujących gorsetów na rzecz eleganckich, komfortowych kostiumów oraz garniturów ze spodniami. Na produkcję filmu „Coco Avent Chanel” Warner Bros wyłożyła 15 milionów dolarów. Amerykańska wytwórnia zajmuje się również jego międzynarodową dystrybucją. Po takich przebojach jak „Diabeł ubiera się u Prady” czy „27 sukienek” będzie to kolejny film o świecie mody.
Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!