THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Dekadencki posiłek londyńskiego City

FOOD

Jedna z londyńskich restauracji wprowadziła do karty zestaw obiadowy dla jednej osoby w stałej cenie 1000 funtów. Jest to londyński rekord - informuje agencja Reutera. Restauracja „Vivat Bacchus” twierdzi, że powyższa cena za 7- daniowy zestaw wcale nie jest wygórowana. Za tę sumę klient dostanie m.in. wódkę i 7 kieliszków wina, w tym porto z 1963 r. i Chateau Lafite Rothchild, które kosztuje 700 funtów za butelkę. Jak twierdzą właściciele restauracji - ludzie lubią rozpieszczać sami siebie w czasie wolnym. To trochę dekadencki posiłek. Nie można go jeść codziennie, bo umarłoby się na atak serca. Wśród dań w zestawie jest m.in. kawior, makaron
z homarem w 40-letnim armaniaku, ręcznie krojona szynka hiszpańska Joselito Gran Reserve oraz stek z grilla z cebulową marmoladą. Zestaw został wprowadzony do jadłospisu na życzenie bogatych klientów z City, którzy domagali się wspaniałego posiłku za „okrągłą sumę”. Strauss przyznaje jednak, że restauracja wybrała nie najlepszy moment na rekordową nowość w menu, gdyż zestaw wprowadzono tuż przed „czarnym poniedziałkiem” 21 stycznia, kiedy to nastąpiło globalne załamanie na giełdach. Na wszelki wypadek „Vivat Bacchus” ma też w ofercie coś dla osób lubiących mniej okrągłe sumy, np. zestaw obiadowy za 14,50 funtów.
Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!