THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

FOOD

http://www.magazyntrendy.pl/images/Wykwintna zastawa.jpg

Dekadencki posiłek londyńskiego City

FOOD

Jedna z londyńskich restauracji wprowadziła do karty zestaw obiadowy dla jednej osoby w stałej cenie 1000 funtów. Jest to londyński rekord - informuje agencja Reutera. Restauracja „Vivat Bacchus” twierdzi, że powyższa cena za 7- daniowy zestaw wcale nie jest wygórowana. Za tę sumę klient dostanie m.in. wódkę i 7 kieliszków wina, w tym porto z 1963 r. i Chateau Lafite Rothchild, które kosztuje 700 funtów za butelkę. Jak twierdzą właściciele restauracji - ludzie lubią rozpieszczać sami siebie w czasie wolnym. To trochę dekadencki posiłek. Nie można go jeść codziennie, bo umarłoby się na atak serca. Wśród dań w zestawie jest m.in. kawior, makaron
z homarem w 40-letnim armaniaku, ręcznie krojona szynka hiszpańska Joselito Gran Reserve oraz stek z grilla z cebulową marmoladą. Zestaw został wprowadzony do jadłospisu na życzenie bogatych klientów z City, którzy domagali się wspaniałego posiłku za „okrągłą sumę”. Strauss przyznaje jednak, że restauracja wybrała nie najlepszy moment na rekordową nowość w menu, gdyż zestaw wprowadzono tuż przed „czarnym poniedziałkiem” 21 stycznia, kiedy to nastąpiło globalne załamanie na giełdach. Na wszelki wypadek „Vivat Bacchus” ma też w ofercie coś dla osób lubiących mniej okrągłe sumy, np. zestaw obiadowy za 14,50 funtów.
Trendy
SIERPIEŃ 2019 Uff jak gorąco! Letnie zaczytanie... Szymon Brodziak, Andy Warhol, korespondencje ze świata, Camilla Arkans i więcej!