THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

KORESPONDENCJA

http://www.magazyntrendy.pl/images/paryz trendy 43 1.jpg
http://www.magazyntrendy.pl/images/20190507112910.jpg

Przełomowy londyński maraton

2019-05-07 | korespondencja
http://www.magazyntrendy.pl/images/20190415105620.jpg

Finlandia uczy szczęścia

2019-04-15 | korespondencja

Podróż do kresu skandalu?

KORESPONDENCJA

Tajemnicą poliszynela jest zjadliwy antysemityzm Louisa Ferdinanda Céline’a, uważanego za jednego z największych prozaików Francji XX w. Zwany jeszcze za życia enfant terrible świata literackiego, ten najczęściej (po Marcelu Prouście) tłumaczony pisarz francuski ubiegłego wieku nadal wzbudza kontrowersje, nie tylko z powodu poglądów, ale też kwestii kolaboracji z okupantem niemieckim w czasie II wojny światowej. Do tego stopnia, że minister kultury Frédéric Mitterrand zdecydował się wycofać jego nazwisko z oficjalnej listy osobistości, którym państwo francuskie planuje oddać hołd w 2011 r. Od 25 lat Komitet obchodów państwowych ustanawia listę wydarzeń i postaci historycznych, którym

Francja zawdzięcza swój obecny kształt, tym samym przypominając organom państwowym
o ważnych rocznicach. – Czczenie pamięci Céline’a to jak składanie kwiatów na grobie kolaboranta marszałka Pétaine’a – uważa Serge Klarsfeld, adwokat Stowarzyszenia Synów i Córek Deportowanych Żydów Francuskich (FFDJF), oburzony faktem, że Francja szykuje się na uroczyste obchody 50. rocznicy śmierci autora „Podróży do kresu nocy”. – Plugawe antysemickie pamflety dyskredytują Céline’a – zgodził się z nim minister, który niedawno sam wywołał skandal, twierdząc, iż uznanie systemu rządów w Tunezji za dyktaturę to gruba przesada.

Trendy
SIERPIEŃ 2019 Uff jak gorąco! Letnie zaczytanie... Szymon Brodziak, Andy Warhol, korespondencje ze świata, Camilla Arkans i więcej!